Λειτουργία σχολείου-προς τους μαθητές και τους γονείς τους

Σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 9 Μαρτίου 2020, τα μαθήματα της Γ τάξης και βεβαίως των Α και Β θα γίνονται κανονικά. (Έχει αναρτηθεί σχετικό ωρολόγιο πρόγραμμα). Για την Γ θα γίνει συστηματική και ουσιαστική κάλυψη των μαθημάτων.

Σχετικά με το έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ. με θέμα: «Ρύθμιση Απουσιών Μαθητών/τριων» (α.π Φ1/32425/Δ2/5-3-2020), ουσιαστικά δικαιώνει τις επιλογές του σχολείου μας για τους μαθητές που ταξίδεψαν στο εξωτερικό.

Η εφαρμογή του είναι μέχρι και την Τετάρτη 11 Μαρτίου 2020 και η δικαιολόγηση τυχόν απουσιών υπόκειται στην έγκριση του Συλλόγου των Διδασκόντων.

Ο Διευθυντής και όλοι οι εκπαιδευτικοί ελπίζουν ότι, αφού άλλωστε δεν συντρέχει κανένα λόγος περί του αντιθέτου, όλοι οι μαθητές θα είναι στο σχολείο γιατί πιστεύουν ότι η φυσική παρουσία τους και η συμμετοχή τους στις διδασκαλίες πάντα προσθέτει στις γνώσεις τους.