Τρόπος δικαιολόγησης απουσιών για μαθητές που συμμετείχαν στην εκδρομή εξωτερικού

Σας ενημερώνουμε ότι η δικαιολόγηση απουσιών των μαθητών της Γ τάξης που συμμετείχαν στην εκπαιδευτική εκδρομή στο εξωτερικό για τυχόν απουσίες μέχρι και την Τετάρτη 11 Μαρτίου 2020 σε εφαρμογή της Υ.ΠΑΙ.Θ. «Ρύθμιση Απουσιών Μαθητών/τριων» (α.π Φ1/32425/Δ2/5-3-2020) , θα γίνεται με αίτηση που κατατίθεται στο σχολείο μέχρι 20 Μαρτίου 2020 υπογεγραμμένη από τον ίδιο/ίδια μαθητή /μαθήτρια αν είναι ενήλικος/η , από κάποιον από τους γονείς αυτοπροσώπως ή αποστέλλεται με τον μαθητή/τρια με θεώρηση του γνησίου της υπογραφής ενός από τους δύο γονείς από αρμόδιο φορέα.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων θα συνεδριάσει και θα εξετάσει τις αιτήσεις προκειμένου να αποφασίσει για την δικαιολόγηση των απουσιών.

Μπορείτε να εκτυπώσετε την αίτηση εδώ.