Μήνυμα του Διευθυντή Δημητρίου Ι. Ροζάνη

Αγαπητοί μου μαθητές, αγαπητοί γονείς,

Μετά από 38 χρόνια αδιάλειπτης εργασίας στη Δημόσια Δευτεροβάθμια εμπειριών αποφάσισα, εξωθούμενος και από την μάστιγα της πανδημίας, να αποχωρήσω από την υπηρεσία.

Θα παραδώσω τη Διεύθυνση του Λυκείου Σπάτων  σε λίγες ημέρες  και από την 1ηΣεπτεμβρίου 2020 θα ανοίξει ένα νέο κεφάλαιο στη ζωή μου ως συνταξιούχος.

Εισέπραξα την αγάπη των περισσοτέρων  μαθητών όλα αυτά τα χρόνια και την εμπιστοσύνη των γονέων τους.

Αυτό μου ελαφρώνει τη στεναχώρια αποχώρησης.

Στους μαθητές πρώην και τωρινούς εύχομαι πρόοδο ώστε να γίνουν υπεύθυνα μέλη της κοινωνίας μας. Να θυμάστε παιδιά: στη ζωή τίποτε δε χαρίζεται.

Χρειάζεται κόπος για να κατακτηθούν οι στόχοι σας.

Στους γονείς εύχομαι να έχουν τη χαρά να απολαμβάνουν και να καμαρώνουν τα επιτεύγματα των αγαπημένων τους παιδιών.

Στους πολυπληθείς συναδέλφους, συνεργάτες,  που έχουν ένα μεγάλο μερίδιο σε ότι πετύχαμε όλα αυτά τα χρόνια, χρωστάω απέραντη ευγνωμοσύνη.

Ευχαριστώ επίσης όλους όσους συνεργάστηκα σε διάφορα πόστα και συνέβαλλαν στην εύρυθμη λειτουργία του σχολείου.

Σε όλους  εύχομαι να είστε υγιείς, αισιόδοξοι και να  είστε ευτυχισμένοι, να αισθάνεστε δηλαδή ότι σας αγαπούν και ότι εσείς ανταποδίδετε.

Δίνω υπόσχεση για παντοτινή θύμηση.

Με αγάπη,

Δημήτρης Ι. Ροζάνης