ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΩΝ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ-ΜΑΘΗΤΩΝ 1-10-2020

Σας ενημερώνουμε  ότι έπειτα από ΥΑ που εκδόθηκε στις 30-9-20 (πατήστε εδώ για να δείτε το κείμενο) με εφαρμογή από σήμερα  για υποχρεωτική τηλεκπαίδευση σε περιπτώσεις που αδυνατούμε να χρησιμοποιήσουμε το σχολείο σε κανονική λειτουργία (πχ κατάληψη) ο σύλλογος σε τηλεδιάσκεψη που έγινε το απόγευμα κατέληξε στα ακόλουθα:

Το σχολείο μας θα εφαρμόσει την απόφαση από την Δευτέρα 5-10-20 . Δηλαδή σε περίπτωση που τη Δευτέρα ή οποιαδήποτε άλλη επόμενη ημέρα το σχολείο δεν θα είναι διαθέσιμο για κανονική λειτουργία θα εφαρμόζεται παράλληλο πρόγραμμα της ημέρας με τηλεκπαίδευση. Το τρέχον πρόγραμμα της ημέρας θα εκτελείται με τη χρήση της πλατφόρμας Webex από 09:30 έως 14:00 σε  7ωρη βάση των 30’ ανά ώρα και ενδιάμεσα δεκάλεπτα διαλείμματα.

Λεπτομέρειες ακριβούς υλοποίησης των παραπάνω θα σας έχουμε ετοιμάσει και αναρτήσει μέχρι τη Δευτέρα ώστε να γνωρίζετε ακριβώς πως θα εφαρμόζεται το εναλλακτικό αυτό πρόγραμμα σε περίπτωση ανάγκης.